Open/Close Menu На цьому сайті ми систематизуємо інформацію про збитки, завдані активами групи СКМ в ході конфлікту на Донбасі, а також про наших зусиллях з їх відновлення.

Телекомунікаційна група Vega

Vega

vega

Телекомунікаційна група Vega – один з провідних операторів українського ринку телекомунікацій, який надає послуги фіксованого зв’язку, широкосмугового доступу до мережі інтернет і передачі даних.

Веб-сайт телекомунікаційної групи Vega.

Телекомунікаційна група Vega здійснює свою діяльність по всій території України (за винятком Криму і тимчасово непідконтрольних  Україні територій у Донецькій та Луганській областях).

Поточний статус роботи

Станом на жовтень 2017 року телекомунікаційна група Vega продовжує надавати послуги зв’язку своїм абонентам в 5 містах у Донецькій області: Дружківка, Маріуполь, Костянтинівка, Краматорськ, Слов’янськ.

З 23 січня 2017 року телекомунікаційна група Vega тимчасово припинила надання послуг зв’язку  своїм абонентам у 5 містах Донецької та Луганської областей, що розташовані на непідконтрольних Україні територіях: Донецьк, Макіївка, Луганськ, Харцизьк, Шахтарськ.

За час ведення бойових дій на Донбасі частково пошкоджена інфраструктура Vega, що спричинило проблеми в наданні послуг зв’язку для жителів Донецької і Луганської областей.

Найголовніша умова роботи Vega в регіоні – безпека для життя і здоров’я співробітників компанії. Тому Vega вживає всіх необхіднихі заходів для забезпечення  роботи співробітників, що займаються відновленням ліній зв’язку.

Співробітники Vega робили і продовжують робити все можливе для підтримки та збереження зв’язку та інфраструктури в Донецькій і Луганській областях. Технічні фахівці компанії проводять ремонтно-відновлювальні роботи і роблять все від них залежне, щоб у жителів Донецької і Луганської областей була можливість викликати служби екстреної допомоги і залишатися на зв’язку з рідними і близькими.

Впродовж червня 2014-кінця липня 2015 року Vega відновила зв’язок, пошкоджений у результаті бойових дій, у Слов’янську, Шахтарську, Луганську, де зв’язок був відсутній тривалий час. 1 липня 2015 року відновлено міжміський кабель між Донецьком, Макіївкою та Харцизьком, що не працював з червня 2014 року.

У жовтні 2015 року:

 • Vega відновила волоконно-оптичну лінію зв’язку (ВОЛЗ) на Донбас-Арену;
 • у Донецьку відновлено магістральний кабель, що йде у напрямку селища шахти Жовтнева, що був пошкоджений в ході бойових дій у липні 2014 року. Крім того відновлена робота обладнання станції DON-K-031 та розпочато роботи з відновлення абонентських мереж у цьому ж районі.

У листопаді 2015 року були змонтовані дві групи нових акумуляторних батарей на HOST-і міста Донецька.

У грудні 2015 року Vega продовжувала відновлювальні роботи з усунення пошкоджень, спричинених бойовими діями у Донецькій області:

 • відновлено волоконно-оптичну лінію зв’язку (ВОЛЗ) до МАК-К-003 (м. Макіївка)
  • відновлено волоконно-оптичну лінію зв’язку (ВОЛЗ), що прокладена до зон FTTH Грабарі, Грабарі -2.
  • відновлено розподільну шафу (РШ-1200П) DON-K-012
  • відновлено роботу станції DON-K-005.

У січні 2016 року велося відновлення ВОЛЗ до зони FTTH на Градобудівників, 1, яке було завершене у лютому 2016 року. У результаті відновлено сервіс для абонентів, котрі повернулися на постійне місце проживання до Донецька. На даний час продовжується робота з відновлення зон FTTH Куйбишевського району. Також розпочато роботи з відновлення магістральної ВОЛЗ зони FTTB «Гладківка», що не працює з липня 2014 року.

У лютому 2016 року закінчено відновлення безпосередньо зони FTTH на Градобудівників, 1, м. Донецьк.

В березні 2016 року:

 • виконано перший етап відновлення зон FTTH на Градобудівників, 2 та 3, м. Донецьк;
  • завершено перший етап з відновлення магістральної ВОЛЗ зони FTTB «Гладківка» м. Донецька. Також було відновлено роботу устаткування в бізнес-центрі «Полісся», м. Донецьк.

В квітні 2016 року:

 • виконано перший етап відновлювальних робіт в районі станції DON-K-044 (район Путіловьского гаю) м. Донецька.
 • відновлено роботу частини абонентів DON-K-030 (район Адмінселище-2, м. Донецьк).

У травні  2016 року:

 • виконано відновлювальні роботи для абонентів DON-K-023, DON-K-044 (район Путилівської Рощі). Також у цій зоні було відновлено роботу ключового клієнта – «Донецький металопрокатний завод»

У червні  2016 року:

 • Проводяться дослідницькі та аналітичні роботи для відновлення зони FTTH  Градобудівнків 2, Донецьк.
 • Відновлено магістральну ВОЛЗ DON-K-031, котра була  пошкоджена у травні 2016 року.

У липні 2016 року: проводилися аварійно-відновлювальні роботи поточного характеру.

У серпні 2016 року:

 • Відновлення працездатності обладнання та відновлення енерговвода, які були пошкоджені внаслідок пожежі в офісі «Індустріальний союз Донбасу» (місце дислокації DON-К-05). Ліквідація цієї аварії дозволила відновити роботу станцій DON-K-058, DON-K-055, DON-MDU-055, DON-MDU-005, DON-K-031, DON-K-016, DON-K-023, DON -K-078, DON-K-044, DON-K-074, DON-MDU-074;
 • також припинено спробу мародерства обладнання з цього ж об’єкта.

У вересні 2016 року:

 • Відновлення працездатності 110 абонентів (телефонія + ADSL) по вул. Лєскова Донецьк).
 • Відновлення працездатності мережі шляхом модернізації по вулиці Кулібіна (Донецьк) (дислокація DON-К-001) внаслідок знищення і часткового розкрадання магістральної мідної мережі.

Жовтень 2016 року:

 • Відновлення працездатності точки агрегації Градобудівників 2 (Донецьк) для надання послуг за технологією FTTH.
 • Продовження робіт з підключення абонентів по вулиці Кулібіна (Донецьк) (дислокація DON-К-001).

Листопад 2016 року:

 • Виконання першого етапу робіт з відновлення лінійних споруд в зоні FTTH Градобудівників 2 (Донецьк).
 • Продовження робіт з підключення абонентів по вулиці Кулібіна (Донецьк) (дислокація DON-К-001).

Грудень 2016 року:

 • Відновлення надання послуг абонентам в зоні FTTH Градобудівників 2 (Донецьк).

У 2017 році запущені зовнішні базові станції WiFi на ТРЦ «PortCity» в м. Маріуполь Донецької області з метою надання сервісу інтернет для відвідувачів ТРЦ «PortCity».

 Інформація станом на жовтень 2017 року.