Open/Close Menu На цьому сайті ми систематизуємо інформацію про збитки, завдані активами групи СКМ в ході конфлікту на Донбасі, а також про наших зусиллях з їх відновлення.

HarvEast

harveast-logo-_

HarvEast Foto

HarvEast управляє сільськогосподарськими активами. Холдинг було створено 10 березня 2011 року на базі сільськогосподарських активів ММК ім. Ілліча. Акціонерами HarvEast є Група СКМ і група Смарт-Холдинг.

Веб-сайт компании HarvEast.

Основні активи HarvEast знаходяться у Волноваському, Володарському і Першотравневому районах Донецької області.

Основні напрямки діяльності холдингу: рослинництво, молочне тваринництво, виробництво комбікормів і насіннєве рослинництво.

Поточний статус роботи

Зі 163 000 га земель (у тому числі 148 000 га ріллі) в холдингу залишилося 107 000 га земель, в тому числі 97 000 га ріллі на підконтрольній Україні території. З них п’ята частина не обробляється через близькість до зони бойових дій і наявність фортифікаційних споруд. Ці ділянки, що входять в так звану «сіру зону», випали з обороту. Деякі поля заміновані. Йде процес розмінування та введення в експлуатацію земель, але це тривала процедура.

На непідконтрольній Україні території всі сільськогосподарські активи HarvEast були втрачені.

Показники роботи

За сумарними показниками урожай 2016 року залишився на рівні 2015 року. У господарствах Компанії було намолочено 111 тис. тонн ранніх культур та близько 47 тис. тонн олійних культур. Середня врожайність ранніх зернових склала 27,5 ц/га.

Співробітники, пайовики

  • Частина співробітників керівної компанії HarvEast в 2014 році була переведена з Донецька до Маріуполя, частина – переїхала до Києва.
  • Всі співробітники HarvEast, що працюють на активах в Донецькій області, отримують заробітну плату в повному обсязі відповідно до законодавства України.
  • HarvEast проводить розрахунки з пайовиками своєчасно і в повному обсязі.

Прямі збитки HarvEast обчислюються мільйонами доларів втраченої вигоди. Точний розмір втрат вже порахувати неможливо.

 Інформація станом на жовтень 2017 року.