Open/Close Menu На цьому сайті ми систематизуємо інформацію про збитки, завдані активами групи СКМ в ході конфлікту на Донбасі, а також про наших зусиллях з їх відновлення.
22.06.2015

Устаткування Дивізіону підземної розробки компанії Corum – очисний комбайн УКД400, дозволяє гірникам на 15% менше захоплювати породу при відпрацюванні тонких пластів *. Такий показник економічності при видобутку «чорного золота» не забезпечує жоден зарубіжний аналог техніки.

«Наше технічне рішення в освоєнні тонких пластів – очисні комбайнові комплекси, які пристосовані для роботи під вугільні пласти потужністю від 0,85 до півтора метрів, а також зарекомендували себе в складних гірничо-геологічних умовах лав: відсоток порушення пласту досить високий, на шляху зустрічається багато породи, користується високим попитом у гірників. Справа в тому, що завдяки своїй технічній особливості, комбайн, який входить до складу комплексу, найбільш точно вписується в пласт і присікає при роботі породу менше, ніж будь-які інші його аналоги. Це в кінцевому підсумку дозволяє гірникам істотно знизити витрати ресурсів для «очищення чорного золота» – зазначив директор Дивізіону підземної розробки Corum Ільдар Салеев.

В умовах «популярності» тонких і вельми тонких пластів по всьому світу переваги подібної техніки стають більш цінними. Нагадаємо, що в Німеччині пласти потужністю від 0,6 до 1,5 м складають близько 60% всіх розвіданих запасів країни, в США, вуглевидобувники все частіше працюють з пластами товщиною менше 1,67 м. У КНР вже на законодавчому рівні держава зобов’язала видобувні компанії розробляти тонкі пласти. Мова йде не тільки про економічну вигоду, але й про вигоди соціальної властивості. У вугільних регіонах, що вичерпуються, прогресивні способи освоєння вугільних залежів дозволять на десятиліття продовжити життя шахт, які залишаються місцем роботи і заробітку більшості місцевого населення.

Доречі, днями продуктивність очисного комбайна УКД400 виробництва Corum вкотре підтверджена виданим на-гора першим мільйоном тонн вугілля в лаві № 26 ш / у Обухівське ключового клієнта компанії – ДТЕК, де видобувають вугілля марки «А». Відзначимо, що ділянка (лава № 26), яка була запущена в квітні 2013 року, досить непроса з точки зору гірничо-геологічних умов: при потужності пласту від 0,9 до 1,14 м порушення його часом досягали 40% (багато міцної породи, пісчаника, кварцу). Лава клієнта укомплектована очисним комбайном УКД400 для відпрацювання тонких пластів, лавним конвеєром СП326, механізованими кріпленнями виробництва Дивізіону.