Про підготовку ДТЕК Луганської ТЕС до зими говорили Міністр із питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш, начальник управління з питань східних регіонів України Денис Тацій, заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Юрій Клименко та директор теплової електростанції під час відвідування ТЕС. Луганська ТЕС залишається єдиним виробником електроенергії для півночі Луганської області, працюючи окремо про об’єднань енергосистеми України через пошкоджені 2014 року лінії електропередачі.
Керівники відомств побачили підготовку теплової електростанції до зими, накопичення вугілля на її складі, обговорили технічні можливості роботи. Луганська ТЕС працює тільки на третину від встановленої потужності, мінімальним складом енергоблоків — двома, з навантаженням 323 МВт (станом на 10:00 14 вересня). Станція виробляє і видає той обсяг електроенергії, який може пройти наявними лініями електропередачі від ТЕС до споживачів.
На станцію щодня надходить вугілля — до 7 тис. тонн на добу. ДТЕК Луганська ТЕС використовує в роботі вугілля антрацитної групи. На 14 вересня на вугільному складі ДТЕК Луганської ТЕС накопичено 77 тис. тонн вугілля.
«Станція може працювати більшим складом — шістьма енергоблоками і видавати в мережу до 1200 МВт. Однак робота Луганської ТЕС вже рівно 2 роки обмежена через пошкоджені лінії електропередачі НЕК «Укренерго». Тому станція працює в так званому виділеному енергоострові, окремо від Об’єднаної енергосистеми України. Це ризики і для півночі Луганської області, адже в разі відмови обладнання ТЕС — регіон без електроенергії. Це й мінус для енергосистеми України, яка могла б отримувати додаткові потужності від Луганської ТЕС», — зазначив під час зустрічі директор ДТЕК Луганської ТЕС Станіслав Валантір.
До осінньо-зимового періоду 2016–2017 п’ять із шести наявних енергоблоків вже пройшли ремонт, закінчується ремонтна кампанія шостого енергоблока. У разі відновлення магістральних ліній електропередачі та підключення Луганської ТЕС до Об’єднаної енергетичної системи України Луганська ТЕС зможе видавати в мережу до 1200 МВт.