Open/Close Menu На цьому сайті ми систематизуємо інформацію про збитки, завдані активами групи СКМ в ході конфлікту на Донбасі, а також про наших зусиллях з їх відновлення.

Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча (Метінвест)

Metinvest1

Ilyicha

ММК ім. Ілліча – одне з найбільших металургійних підприємств України з повним металургійним циклом – від виробництва коксу та агломерату, до виплавки сталі і випуску високоякісного плоского прокату, сортових і фасонних профілів. До складу ММК ім. Ілліча входить найбільша в Європі аглофабрика (12 агломашин).

Веб-сайт ММК ім. Ілліча

ММК ім. Ілліча знаходиться в м. Маріуполь Донецької області.

Поточний статус роботи

Станом на жовтень 2017 року ММК ім. Ілліча працює в нормальному режимі.

Співробітники

В середньому у вересні 2017 року в робочому процесі були задіяні 99,9% співробітників ММК ім. Ілліча.

Рівень завантаження виробничих потужностей

У вересні 2017 року рівень виробничого завантаження ММК ім. Ілліча склав 100%.

ММК ім. Ілліча не отримував серйозних ушкоджень внаслідок бойових дій. Найбільшою проблемою для підприємства виявилось припинення залізничного сполучення традиційним маршрутом через ст. Ясинувата, яким раніше постачали сировину та відвантажували готову продукцію.

Через низьку пропускну здатність залізничного перегону Пологи — Комиш-Зоря —Волноваха, у тому числі через дефіцит локомотивної тяги, Група була змушена використовувати поставки сировини на маріупольські комбінати (ММК ім. Ілліча і «Азовсталь») через морські порти, що менш технологічно і вимагає більше витрат, ніж прямі залізничні поставки, а також утримання більших запасів сировини в ланцюгу поставок. Обмежена пропускна здатність залізниці не дозволяє збільшити завантаження маріупольських меткомбінатів і виробляти заплановані 23-25 тисяч тонн чавуну на добу.

ММК ім. Ілліча спільно з МК «Азовсталь» бере активну участь у відновленні мікрорайону «Східний» (Маріуполь), який піддався артилерійському обстрілу  24 січня 2015 року. Співробітники ММК ім. Ілліча зосередилися на відновленні об’єктів соціальної інфраструктури – житлового фонду, шкіл, дитячих дошкільних закладів. Щодня на «Східному» працювали понад 10 бригад будівельників і ремонтників ММК ім. Ілліча. Виконано скління понад 830 квартир, для чого використано понад 5 тисяч квадратних метрів скла, відремонтовано близько 30 приватних житлових будівель, відремонтовані загальноосвітні школи №57 і №5, дитячі дошкільні установи №47, №165 і №160. Витрати ММК ім. Ілліча на відновлення мікрорайону «Східний» склали близько 7,67 млн грн.

Маріупольські меткомбінати ім. Ілліча та «Азовсталь» брали активну участь у відновленні залізничного мосту через річку Кальчик, розташованого між станціями Сартана і Маріуполь, який був підірваний внаслідок теракту в грудні 2014 року. 19 листопада 2015 року відбулося офіційне введення в експлуатацію цього залізничного мосту. Пасажирське та вантажне сполучення «Укрзалізниця» запустила по двох коліях. Метінвест завершив всі роботи з відновлення мосту 20 жовтня 2015 року., витративши на це 16 млн грн.

Металурги відновили зруйновані будинки в сел. Сартана, яке потрапило під артобстріл в ніч з 16 на 17 серпня 2015 року. Іллічівці першими прийшли на допомогу і взялися допомогти селищу пережити трагедію. Завдяки Групі Метінвест у Сартані відбудовані 124 будинки (ремонт відкосів, ремонт штукатурки, ремонт покрівель та ін.). Щодня працювало 10 одиниць техніки. Силами співробітників ММК ім. Ілліча було виготовлено та встановлено близько 150 металопластикових вікон і дверей. Було виконано скління дерев’яних віконних блоків у 84 будинках. Витрати ММК ім. Ілліча на відновлення склали близько 1,62 млн грн.

Також  ММК ім. Ілліча допоміг відремонтувати в Сартані 56 будинків, що було пошкоджено внаслідок обстрілів 3-4 січня 2017 року. Для ліквідації руйнувань підприємство надало 15 рулонів руберойду, 400 кв. м скла, 60 кв. м профлиста, дерев’яний брус та цеглу. Протягом 3 днів 98 фахівців ММК ім. Ілліча виконали роботи зі скління у 48 будинках, замінили аварійні дахи й усунули всі критичні пошкодження.

 Інформація станом на жовтень 2017 року.