Open/Close Menu На цьому сайті ми систематизуємо інформацію про збитки, завдані активами групи СКМ в ході конфлікту на Донбасі, а також про наших зусиллях з їх відновлення.

Металургійний комбінат “Азовсталь”
(Метинвест)

Metinvest1

Azovstal

МК “Азовсталь” – один з лідерів української металургії, металургійне підприємство повного циклу – від виробництва коксу та агломерату, до виплавки сталі і випуску високоякісного плоского прокату, сортових і фасонних профілів.

Веб-сайт комбінату “Азовсталь”.

Комбінат «Азовсталь» знаходиться в м. Маріуполь Донецької області.

Поточний статус роботи

Станом на жовтень 2017 року «Азовсталь» працює в штатному режимі.

Співробітники

В середньому у вересні 2017 року в робочому процесі були задіяні 99,7% співробітників «Азовсталь».

Рівень завантаження виробничих потужностей

У верені 2016 року виробниче завантаження МК «Азовсталь» склало 92%.

МК «Азовсталь» не получал серьезных повреждений в результате ведения боевых действий. Наибольшей проблемой для предприятия стало прекращение железнодорожных перевозок по традиционному пути через ст. Ясиноватая, по которому ранее доставлялось сырье и отгружалась готовая продукция.

Из-за низкой пропускной способности альтернативного ж/д перегона Пологи – Камыш-Заря – Волноваха, в т.ч. из-за дефицита локомотивной тяги, Группа вынуждена использовать поставки сырья на мариупольские меткомбинаты (ММК им. Ильича и «Азовсталь») через морские порты, что менее технологично и более затратно, нежели прямые поставки по ж/д, и требует поддержания больших запасов сырья в цепочке поставок. Ограниченная пропускная способность железной дороги не позволяет увеличить загрузку мариупольских меткомбинатов и производить запланированные 23-25 тысяч тонн чугуна в сутки.

Співробітники «Азовсталі» спільно зі співробітниками ММК ім. Ілліча беруть активну участь у відновленні мікрорайону «Східний» (Маріуполь), який потрапив під артилерійський обстріл 24 січня 2015 року. Завдяки зусиллям співробітників «Азовсталі» 11 лютого 2015 року відновлено пошкоджений ударною хвилею дитячий садок №42. Найбільш постраждалий від обстрілу дитячий садок №160 відновив роботу 8 квітня 2015 року.

Маріупольські меткомбінати ім. Ілліча та «Азовсталь» брали активну участь у відновленні залізничного мосту через річку Кальчик, розташованого між станціями Сартана і Маріуполь, який був підірваний внаслідок теракту в грудні 2014 року. 19 листопада 2015 року відбулося офіційне введення в експлуатацію цього залізничного мосту. Пасажирське та вантажне сполучення «Укрзалізниця» запустила по двох коліях. Метінвест завершив всі роботи з відновлення мосту 20 жовтня 2015 року, витративши на це 16 млн грн.

 Інформація станом на жовтень 2017 року.