Open/Close Menu На цьому сайті ми систематизуємо інформацію про збитки, завдані активами групи СКМ в ході конфлікту на Донбасі, а також про наших зусиллях з їх відновлення.

Авдіївський коксохімічний завод (Метінвест)

Metinvest1

AKKhZ

Авдіївський коксохімічний завод (АКХЗ) – один з найбільших у Європі і найбільший в Україні виробник коксової продукції для металургії. Веб-сайт АКХЗ.

АКХЗ знаходиться в м. Авдіївка Донецької області.

Поточний статус роботи

Станом на жовтень 2017 року в експлуатації знаходяться 8 коксових батарей чотирьох коксових цехів. Підприємство працює на повну потужність, працюють всі структурні підрозділи. У травні до заводу була підключена нова ЛЕП з підконтрольної Україні території, тому зараз він працює на двох електровводах.

Співробітники, задіяні в робочому процесі

В середньому у жовтні 2017 року в робочому процесі було задіяно 95% співробітників АКХЗ.

Рівень завантаження виробничих потужностей

В середньому у жовтні 2017 року завантаження АКХЗ становило 91%.

Починаючи з липня 2014 року АКХЗ неодноразово піддавався обстрілу. За час обстрілів на території підприємства розірвалося більше 300 снарядів. Істотної шкоди було завдано залізничному і ремонтно-механічному цехам, постраждали будівлі та споруди практично в кожному цеху заводу. Під час кожного обстрілу сильно страждали комунікації (газо- і паропроводи, лінії електропередач), що негативно впливало на виробничий процес і стан основного обладнання підприємства. Крім того, постраждав рухомий залізничний склад підприємства, автопарк заводу.

Станом на жовтень 2017 року необхідний мінімум ремонтних робіт для забезпечення повноцінного виробничого процесу виконаний. Ремонт іде безперервно, залізничне сполучення підприємства в задовільному стані. Є збої з логістикою через організаційні проблеми Укрзалізниці та безперервні бойові дії на Донбасі.

АКХЗ бере активну участь у відновленні Авдіївки – об’єктів інфраструктури та житлового фонду. Авдіївський коксохімічний завод відновив 87 постраждалих від обстрілів багатоквартирних будинків, 15 соціальних об’єктів, а 135 домовласників приватного сектора безкоштовно отримали будматеріали для ремонту свого житла. На ці цілі Група Метінвест направила 18 млн грн.

У 57 багатоповерхових будинках реконструйовані зовнішні та несучі стіни, фасади, заново сформовані міжкімнатні перегородки, сходові прольоти, відновлені плити перекриття і віконні блоки. Ще в двадцяти будинках відремонтовано пошкоджені снарядами покрівлі, в десяти будинках повністю замінені розморожені труби центрального опалення.

За допомогою містоутворюючого підприємства відновлювальні роботи були проведені в чотирьох дитячих садках, трьох загальноосвітніх, вечірній та музичній школах. Змогли відновити свою роботу питна насосна, міська РЕМ (електромережі), центральна міська лікарня. Також відремонтовано Палац культури, Будинок дитячої та юнацької творчості, Центр інновацій та розвитку.

Крім того, Авдіївський коксохімічний завод забезпечив місто теплом: провів капітальний ремонт теплотраси «завод-місто», для ремонту й утеплення зовнішніх міських тепломереж передав необхідні матеріали міським комунальним службам. Забезпечив завод теплом і приміщення міської телефонної станції «Укртелекому». Підприємство повністю замінило пошкоджені системи комунікацій в будівлі пологового відділення центральної міськлікарні. У підвальних приміщеннях 16 багатоповерхівок заводчани допомогли комунальним службам провести ремонт систем опалення. Для заміни розморожених опалювальних елементів у квартирах соціально незахищених городян завод придбав 1 500 радіаторів.

У березні АКХЗ встановив нові вікна в будинках 160 сімей (цільова аудиторія – самотні люди похилого віку, люди з обмеженими можливостями, матері-одиначки і багатодітні сім’ї).

Авдіївський коксохімічний завод спільно з міжнародною організацією SaveTheChildren ремонтують дитячий садок «Малятко». Загальна сума інвестицій в проект – 640 тис. грн. Завдяки співпраці містоутворюючого підприємства і міжнародної організації в дитячому садку будуть відремонтовані дві групи з прилеглими до них санітарно-побутовими кімнатами, а також музичний зал.

У вересні 2017 року завод виконав свою обіцянку перед мешканцями міста, переказавши до міського бюджету на будівництво газопроводу Очеретино — Авдіівка половину від вартості його прокладання — майже 29 млн гривень.

 Інформація станом на жовтень 2017 року.

Руйнування в результаті військових дій

 • Сюжет каналу Громадське телебачення

 • АКХЗ. Робота в бомбосховище.

 • АКХЗ. Попадання в склад смоли.

 • АКХЗ. Пошкодження на заводі.

 • АКХЗ. Пошкодження на заводі.

 • АКХЗ. Відділ кадрів.

 • АКХЗ. Градирня після обстрілу.

 • АКХЗ. Градирня після обстрілу.

 • АКХЗ. Горить пошкоджений газопровід.

 • Один зі зруйнованих цехів АКХЗ.

 • Авдіївка. ЗШ №2

 • Авдіївка. ЗШ №2

 • Авдіївка. ЗШ №2

 • Авдіївка. Нові вікна в АЦГЛ.

 • Авдіївка. дах АЦГЛ

 • Авдіївка. Дитячий садок Дзвіночок

 • Авдіївка. Інспецкія пошкодженої багатоповерхівки.

 • Дитячий садок “Дзвіночок”.

 • Лікарня після обстрілу в грудні.