Open/Close Menu На цьому сайті ми систематизуємо інформацію про збитки, завдані активами групи СКМ в ході конфлікту на Донбасі, а також про наших зусиллях з їх відновлення.
SCM
15.03.2017

Група СКМ заявляє, що від сьогодні, 15 березня 2017 року, не контролює роботу своїх активів, що розташовані на тимчасово неконтрольованих територіях Донецької та Луганської областей (НКТ), а саме:

У гірничо-металургійному секторі (Метінвест): ПрАТ «Єнакіївський металургійний завод» (включаючи його макіївську філію – ПрАТ «Макіївський металургійний завод»), ПрАТ «Єнакіївський коксохімпром», ПрАТ «Харцизький трубний завод», ПрАТ «Комсомольське рудоуправління», ПрАТ «Краснодонвугілля», ПрАТ «Донецьккокс», спільне українсько-швейцарське підприємство ТОВ «Метален» – https://www.metinvestholding.com/ru/press/news/show/7394.

В енергетичному секторі (ДТЕК): ПрАТ «ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу», ТОВ «Моспінське ВПП», ПрАТ «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля», ТОВ «ДТЕК Східенерго» (ВП «Зуївська ТЕС»), ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго», ТОВ «Техремпоставка» , ТОВ «ДТЕК Свердловантрацит», ТОВ «ДТЕК Ровенькиантрацит», ТОВ «Електроналадка», ТОВ «ДТЕК Високовольтні мережі» і ТОВ «ДТЕК Сервіс» – http://www.dtek.com/media-center/press/dtek-zayavlyaet-o-potere-upravleniya-predpriyatiyami-raspolozhennymi-na-vremenno-nekontroliruemoy-territorii-donetskoy-i-luganskoy-oblasti/

У секторі нерухомості (ЕСТА): БЦ «Пушкінський», БЦ «7-ма лінія».

У промислово-сировинному секторі (UMG): Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат.

Протягом трьох років наші підприємства на НКТ, всупереч усім труднощам, працювали виключно в рамках українського законодавства, залишаючись сполучною ланкою між контрольованою та неконтрольованою територією України.

Група СКМ неодноразово заявляла, що вважає абсолютно неприйнятною вимогу про перереєстрацію своїх підприємств і сплату податків самопроголошеним «ДНР» і «ЛНР». Від сьогодні ми втратили можливість забезпечувати роботу наших активів на НКТ в рамках правового поля України. Ми змушені прийняти рішення про припинення своєї діяльності в тимчасово неконтрольованих українською владою окремих районах Донецької та Луганської областей.

Ми подаємо заяви в правоохоронні органи України про захоплення майна виробничих підприємств і невиробничих активів. Група СКМ уже звернулася до ДФС, податкових органів та державних фондів з повідомленням про втрату контролю над нашими активами.

Ми будемо робити все можливе для відновлення верховенства права та поновлення роботи наших підприємств на НКТ в рамках правового поля, включаючи звернення до українських і міжнародних судів.

Раніше, в різний час, починаючи з 2014 року, ми повідомляли про втрату контролю над такими активами як:

Машинобудування (Corum Group): «Корум Донецькгірмаш», «Корум Донецький енергозавод», «Корум Горлівський машинобудівний завод»

Нерухомість (ЕСТА): готель «Донбас Палас», готель «Парк Інн»

Телекомунікації: оператори «Укртелеком» і Vega

Сільське господарство (HarvEast): третина земельного банку і більше третини активів (діяльність холдингу в регіоні була припинена в 2015 році і досі не поновлювалася).

Футбольна інфраструктура: стадіон «Донбас Арена» і навчально-тренувальна база «Кірша».

Також на НКТ був змушений припинити свою роботу Гуманітарний Штаб Ріната Ахметова «Допоможемо».

Крім того, на НКТ припинили свою діяльність банк ПУМБ, мережа автозаправок «Паралель» і мережа супермаркетів «Брусничка» (в 2014 і 2015 рр. відповідно), а також в 2014 році були закриті офіси «Медіа Групи Україна».